• Dzień Pluszowego Misia. Gość w grupie Wiewiórek – tata Tymona i Antka

Dodano 25 listopada, 2019 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

W naszym przedszkolu  dnia 25 listopada odbyło się Święto Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Już od samego rana dzieci miały okazję zaprezentować swoje misie. Przedszkolaki wysłuchały  krótkiego wiersza Jana Brzechwy,  następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom pan stolarz, który przeczytał wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”  i  pokazał wiele  narzędzi niezbędnych do pracy w tym zawodzie .  Najbardziej zaciekawiły przedszkolaków deseczki , które przyniósł pan stolarz. Wszyscy zastanawialiśmy się  co z tego może powstać. Dzieci również przy pomocy pana stolarza miały możliwość w praktyczny sposób spróbować  swoich sił przy wkręcaniu śrubek wkrętarką oraz odrysowywaniu ołówkiem, miejsca w którym należy uciąć.  Na koniec  razem z Panem Darkiem skręciliśmy półkę na książki. Cieszymy się, że możemy teraz na tej niskiej półce ustawiać najciekawsze książki. Szczególnie najmłodszym dzieciom będzie łatwiej wziąć i odstawić  książkę na miejsce. Dzień upłynął bardzo przyjemnie. Serdecznie dziękujemy tacie Tymona i Antka za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.