• Ekran multimedialny- drugi zeszyt?

Dodano 15 lutego, 2020 przez w Grupa Motylki

Podczas dzisiejszych zajęć przedszkolaki z grupy Motylki próbowały wykorzystać do nauki pisania dostępny w naszym przedszkolu ekran multimedialny. Dzieci przekonane były, że na tym ekranie o wiele łatwiej będzie im napisać poznane wcześniej literki. Niestety nie było to takie proste. Ekran wymagał od dzieci o wiele większej precyzji w wykonywanych ruchach co sprawiało niektórym 6-latkom kłopot. Jednak po wykonaniu kilku ćwiczeń literki stawały się coraz to ładniejsze. Okazuje się, że ekran to nie to samo co zeszyt a umiejętność pisania w jednym i drugim wymaga dużego skupienia uwagi i dobrze wyćwiczonych dłoni.