• Koncert muzyki góralskiej

Dodano 4 marca, 2020 przez w Grupa Wiewiórki

Dnia 04.03.2020r. grupa Wiewiórki wraz z Misiem Teodorem wybrała się autobusem do ZS Nr 1 w Godzieszach Wielkich na  koncert muzyki góralskiej w wykonaniu Zespołu Polk Kapela „Góralska Hora” ze Szczyrku. Górale śpiewali skoczne i żywiołowe piosenki, przy których dzieci mogły tańczyć. Szczególnie przedszkolakom spodobały się piosenki „Za górami za lasami” oraz „Góralu czy ci nie żal”.  Artyści oprócz koncertu zaprezentowali  tradycyjne stroje góralskie oraz instrumenty muzyczne min: kontrabas, skrzypce, trąbkę, trąbitę. Dzieci powtarzały za góralem w gwarze góralskiej nazwy ubrań: kosula, nogawice, kierpce, kopytka itp. Koncert dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.