• Jesień wita Nas!

    Dodano 23 września, 2020 przez w Grupa Wiewiórki

    Dnia 23 września 2020r. dzieci z grupy „Wiewiórki” świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia u  każdego przedszkolaka  można było znaleźć na  ubraniu elementy jesiennych barw: pomarańczowe, brązowe, żółte i czerwone. Już od samego rana  przedszkolacy bawili się w zabawę pt. „Jesienne kolory”. Każde dziecko mające na sobie daną barwę wybranego jesiennego koloru wchodziło do środka i wykonywało ćwiczenia ruchowe. Podczas tej zabawy dzieci utrwalały nazwy kolorów. Po śniadaniu przybyła Pani Jesień z koszem pełnych darów oraz z listą ciekawych zadań do wykonania związanych z tematyką jesienną. Na początku  Pani Jesień zaprosiła dzieci do zabawy muzyczno- ruchowej ze wstążkami z bibuły. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania przyniesione przez Panią Jesień min: zabawę słownikową (nazywanie darów jesieni i wyszukiwanie jak najwięcej przymiotników opisujących określoną rzecz), przeliczanie darów, ćwiczenie percepcji wzrokowej i pamięci, zabawę integracyjną z rymowanką oraz zabawy ruchowe o tematyce jesiennej. Po zajęciach przedszkolacy wybrali się do lasu w pobliżu przedszkola gdzie poszukiwały pierwszych oznak jesieni. Aby podsumować spotkanie z Jesienią dzieci wykonywały  przez najbliższe dni  prace plastyczne związane z tematem jesieni.

     

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji