• „Dzień Jabłka”- na tropie witamin

Dodano 28 września, 2021 przez w Grupa Wiewiórki

28 września 2021 roku obchodziliśmy „Święto Jabłka”, którego celem było wdrażanie nawyków zdrowego odżywiania- zachęcanie do jedzenia jabłek.  Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku  dnia wysłuchały utworu J. Brzechwy pt. „Entliczek – Pentliczek”. Przy okazji zabaw przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o jabłku: poznawały różne smaki jabłek, kolory, kształty, zapachy itp. Rozmawiały także o tym, co możemy przygotować z tych owoców. Ponadto wykonały kilka zadań matematycznych: klasyfikowały wg wielkości i koloru,  przeliczały owoce, wykonywały ćwiczenia wspomagające kształtowanie orientacji przestrzennej. Każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną i stworzył własną jabłoń. W wykonaniu pracy przedszkolacy włożyli wiele serca i cierpliwości.