• Inauguracja projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w grupie Słoneczka

Dodano 5 października, 2019 przez w Grupa Słoneczka, Mały miś w świecie wielkiej literatury

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do międzynarodowego projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz  kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020. W ramach projektu dzieci będą realizowały następujące moduły:

1. Czytające przedszkolaki- edycja 2019.
    2. Misiowy wolontariat.
    3. Dzień pluszowego misia.
    4. Mały Miś i prawa dziecka.
    5. Bezpiecznie z Małym Misiem.
    6. Zmisiowany dzień matematyki.
    7. Mali przedsiębiorcy.

Słoneczka już we wrześniu rozpoczęły przygodę z Małym Misiem.  W naszej sali  zamieszkał Mały Miś, któremu dzieci nadały imię Gucio. Miś, zaopatrzony w dzienniczek podróży rozpoczął wędrówkę po domach przedszkolaków.  Zadaniem każdego dziecka jest przeczytanie wspólnie z rodzicami bajki dla Gucia oraz wykonanie rysunku w dzienniczku podróży. Każdego dnia dzieci losują kolejną  osobę, którą odwiedza Mały Miś, co wzbudza w dzieciach wiele emocji.  Miś odwiedził już Basię, Filipa, Antka, Nadię, Adasia, Jasia i Frania. A to dopiero początek przygody z pluszowym przyjacielem. Przed nami wiele ciekawych wyzwań, w których będzie nam towarzyszył Miś Gucio.

Serdecznie dziękujemy Pani Angelice Studziańskiej, mamie naszego kolegi Charliego za podarowanie Misia Gucia.

Zapraszamy Rodziców do wspólnego czytania w przedszkolu.